گوشت و خورشتی که جهانی شده است

گوشت قرمز بخش مهمی از رژیم غذایی انسان در طول تکامل بشر بوده است. هنگامی که گوشت قرمز به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متنوع گنجانده شود، منبع غنی پروتئین با ارزش بیولوژیکی بالا و مواد مغذی ضروری است که برخی از آنها نسبت به منابع غذایی جایگزین در دسترس زیستی بیشتری هستند.

آیا می دانید که یک لیتر شیر چند لیوان است و چگونه می توان آن را اندازه گیری نمود تا بتوانید پی به میزان دقیق آن ببرید؟

مشخص شده است که مواد مغذی خاصی در گوشت قرمز در رژیم غذایی برخی از گروه‌های مردم کمبود دارد. مقاله حاضر نقش گوشت قرمز را در رژیم غذایی نوزادان، نوجوانان، زنان در سنین باروری و بزرگسالان مسن‌تر مورد بحث قرار می‌دهد و مواد مغذی کلیدی را که گوشت قرمز می‌تواند برای این گروه‌ها فراهم کند، برجسته می‌کند.

توجه نمایید که یک کیلو گوشت برای چند نفر قیمه را لازم است و همواره چه اندازه از آن می تواند برای مراسمات و میهمانیها مورد استفاده باشد؟

نقش گوشت قرمز در رابطه با سیری و کنترل وزن مورد بحث قرار گرفته است زیرا گنجاندن گوشت قرمز بدون چربی در یک رژیم غذایی سالم و متنوع ممکن است به کاهش وزن به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم انرژی کمک کند.

خلاصه ای از توصیه های بریتانیا در مورد میزان گوشت قرمزی که می توان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متنوع مصرف کرد نیز ارائه شده است.گمان می رود که گوشت حداقل 6/2 میلیون سال پیش در رژیم غذایی اجداد ما گنجانده شده است (مرجع Pobiner1). گنجاندن گوشت در رژیم غذایی نقش تکاملی کلیدی در انسان داشت.

برای ورود به سایت اراد برندینگ تنها کافی است بر روی بخش مربوطه کلیک نموده تا به درگاه مورد نظر وارد شده و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

پیشنهاد شده است که بدون گنجاندن غذاهای با منبع حیوانی در رژیم غذایی، بعید است که انسان در حال تکامل بتواند به مغز غیرعادی بزرگ و پیچیده خود دست یابد در حالی که به طور همزمان به سیر تکاملی خود به عنوان نخستی های بزرگ، فعال و بسیار اجتماعی ادامه می دهد.

با ترکیب وایتکس و آلومینیوم می توانید شفافیت لازم را برای آن به همراه آورد تا قادر بود نسبت به روشنایی کافی آن اقدام نمود.

گوشت قرمز با ارائه منبع خوبی از پروتئین با کیفیت بالا و همچنین اسیدهای چرب مفید و انواع ریزمغذی ها برای سلامتی مطلوب همچنان نقش مهمی در رژیم غذایی انسان ایفا می کند.

 • منابع:
  1. The role of red meat in the diet: nutrition and health benefits
 • تبلیغات: 
  1. اهمیت و تاثیر الکل های صنعتی بر گاز های گلخانه ای
  2. کیک از اندازه‌گیری و افزودن مواد با هم زدن
  3. روغن خوب سطح بهداشت را افزایش می دهد
  4. از کدام نوع الکل صنعتی می‌توان به عنوان سوخت استفاده کرد؟پ