گردو خارجی بیضی ریزش موهای شما را افزایش می دهد

دو گونه اصلی گردو خارجی بیضی برای بذر کشت می شوند گردوی ایرانی یا انگلیسی و گردوی سیاه. گردوی انگلیسی در ایران (فارس) و گردوی سیاه بومی شرق آمریکای شمالی است.

گردو سیاه طعم قوی دارد، اما به دلیل پوسته سخت و پوسته ضعیف آن، به صورت تجاری در باغ ها کشت نمی شود. ارقام متعددی از گردو به صورت تجاری توسعه یافته اند که تقریباً همه هیبریدهای گردو انگلیسی هستند.

گونه های دیگر عبارتند از، گردو سیاه کالیفرنیا (اغلب به عنوان پایه برای تکثیر تجاری  استفاده می شود) (کرک)، گردو آریزونا. منابع دیگر را بومی جنوب کالیفرنیا و یا فقط  را به عنوان بومی شمال کالیفرنیا ذکر کرده اند.

حداقل در یک مورد، اینها به عنوان انواع جغرافیایی به جای زیرگونه (Botanica) ارائه می شوند. در سال 2020، تولید جهانی گردو (در پوست) 3.3 میلیون تن بود که چین 33 درصد از کل (جدول) را به خود اختصاص داد.

دیگر تولیدکنندگان عمده (به ترتیب کاهش برداشت) ایالات متحده، ایران و ترکیه بودند. ذخیره سازی گردو نیز مانند سایر آجیل های درختی باید به درستی پردازش و نگهداری شود.

نگهداری نامناسب گردو را مستعد ابتلا به حشرات و قارچ ها می کند. دومی آفلاتوکسین تولید می کند یک سرطان زا قوی. دسته ای که حاوی گردوهای آلوده به کپک هستند باید کاملاً دور ریخته شود.گردو

دمای ایده آل برای نگهداری طولانی گردو 3- تا 0 درجه سانتی گراد (27 تا 32 درجه فارنهایت) با رطوبت کم برای نگهداری صنعتی و خانگی است.

با این حال، چنین فناوری های تبرید در کشورهای در حال توسعه که در آن گردو در مقادیر زیادی تولید می شود، در دسترس نیست. گردو بهتر است در دمای زیر 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) با رطوبت کم نگهداری شود.

دمای بالای 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و رطوبت بالای 70 درصد می تواند منجر به تلفات سریع و زیاد فساد شود. بیش از 75 درصد آستانه رطوبت، کپک های قارچی که آفلاتوکسین خطرناک آزاد می کنند می توانند تشکیل شوند.

گوشت گردو به دو صورت پوسته یا بدون پوست موجود است. به دلیل فرآوری، گوشت ها ممکن است کامل، نصف شده یا در قسمت های کوچکتر باشند.

همه گردوها را می توان به تنهایی (خام، برشته شده یا ترشی) یا به عنوان بخشی از مخلوطی مانند موسلی یا به عنوان یک ماده غذایی مصرف کرد به عنوان مثال.

سوپ گردو، پای گردو، کیک قهوه گردو، کیک موز، براونی، فاج. گردو اغلب شیرینی یا ترشی است. ترشی گردو که میوه کامل است بسته به محلول نگهداری می تواند خوش طعم یا شیرین باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.