کارتریج جوهر افشان کانن که سیستم پخش موسیقی دارد

اگر تنها چیزی که در مورد تونر می دانید این است که فیبی آن را در طول یک قسمت از Friends فروخت (و حتی نمی دانست چه بود)، و اولین چیزی که وقتی کسی کلمه کارتریج را ذکر می کند، میدان نمایشگاه است، شما تنها نیستید.

این مقاله برای شماست، تا پس از پایان خواندن آن بتوانید فروشگاه کپی خود را راه اندازی کنید، یا حداقل بدانید که چه نوع لوازمی را برای چاپگر خود بخرید.

کارتریج جوهر چیست؟
کارتریج جوهرافشان کانن واحد یا ظروفی هستند که حاوی جوهر مایع هستند و آنها قابل تعویض هستند، یعنی زمانی که جوهر تمام می شود، کارتریج باید تعویض شود و در چاپگرهای جوهرافشان استفاده می شود.

بسته به نوع کارتریجی که چاپگر شما استفاده می کند، ممکن است سر چاپ داخلی داشته باشد یا نداشته باشد (برخی چاپگرها آنها را روی خود دستگاه دارند).

کارتریج ها برای چاپ ضروری هستند، اما همه کارتریج ها با همه چاپگرها سازگار نیستند.

در بازار کارتریج های اورجینال از همان مارک ها (HP، Brother، Canon، Epson و غیره) و کارتریج های سازگار، گزینه ای ارزان تر و با همان کیفیت، تا زمانی که تامین کننده قابل اعتماد باشد، وجود دارد.

کارتریج جوهرافشان کانن

تونر چیست؟
تونر جوهر خشک است، پودر ریز موجود در ظرف مورد استفاده در چاپگرهای لیزری و این ذرات گرد و غبار که از پلاستیک و رنگدانه تشکیل شده اند، با غلتک هایی که با استفاده از بارهای الکتریکی گرم می شوند به کاغذ متصل می شوند.

تونر کیفیت چاپ بالا و نتایج واضحی را ارائه می دهد و همچنین قابلیت چاپ تعداد زیادی سند را دارد.

همه تونرها با همه چاپگرها سازگار نیستند و هنگام خرید، مدل چاپگر خود را بررسی کنید و به یاد داشته باشید که تونرهای اصلی (آنهایی که توسط خود برندها عرضه می شوند) و تونرهای سازگار وجود دارد و تفاوت اصلی این دو در قیمت است.

بنابراین تفاوت بین کارتریج جوهر و کارتریج تونر چیست؟
تفاوت اصلی این است که تونر در چاپگرهای لیزری و کارتریج در چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شود و اگرچه موارد دیگری نیز وجود دارد:

کارتریج جوهر حاوی جوهر مایع و تونر حاوی جوهر پودری است.
کارتریج‌های جوهر ارزان‌تر از تونر هستند، اما دوام کمتری دارند و نیاز به تعویض مکرر دارند، بنابراین تونر برای چاپ تعداد زیادی اسناد ارزان‌تر است.