چرم طبیعی با کیفیتو خوب

چرم اسپلیت (جیر) در سمت چپ و چرم دانه بالا در سمت راست نشان داده شده است.

هنگامی که دومین لایه اصلی چرم طبیعیاز لایه بالایی در محل اتصال دانه و کوریم جدا می شود، به این لایه تقسیم می گویند. از آنجایی که از لایه دانه جدا شده است، هیچ دانه یا بافت لایه بالایی را ندارد. یک پوشش پلیمری اغلب برای ایجاد مجدد ظاهر چرم دانه ای اعمال و برجسته می شود، اما این چرم ها به اندازه چرم های دانه ای قوی و با کیفیت نیستند. جیر شکلی از چرم خرد شده است. در نهایت، چرم بزی چسبانده شده وجود دارد.

این پایین ترین درجه چرم است. این شامل تکه های باقیمانده ضایعات چرمی است که به قوام خمیر مانند خرد می شوند و سپس با یک پرکننده مصنوعی بازسازی می شوند و با یک پوشش پلی اورتان برجسته ساخته می شوند. بنابراین اساساً نیمه چرم واقعی، نیمی از چرم مصنوعی است. سمت اکسپوز سمت چرم است و دارای پشتی پارچه مصنوعی است. این ارزان ترین و بی کیفیت ترین چرم است.

چرم طرح دارچرم مصنوعی به اندازه چرم واقعی متنوع است و انواع مختلفی از الیاف مصنوعی مختلف ساخته می شود. چرم مصنوعی که به آن چرم مصنوعی یا وگان نیز می‌گویند، پارچه‌ای است که به‌گونه‌ای شبیه چرم واقعی ساخته می‌شود، اما هیچ گونه اجزای حیوانی ندارد.

دو نوع اصلی چرم مصنوعی مبتنی بر پلاستیک – که معمولاً به عنوان پلاچ شناخته می شود – وینیل (PVC) و پلی اورتان هستند. اولین مورد در نتیجه افزودن مواد رنگی و پلاستیکی به وینیل است که به پارچه ظاهر  چرم خام تبریزواقعی تری می بخشد. چرم مصنوعی بر پایه وینیل نسبت به پلی اورتان انعطاف پذیرتر است اما قابلیت تنفس ندارد، بنابراین برای لباس استفاده نمی شود.

چرم مصنوعی بر پایه پلی اورتان با پوشاندن پارچه های طبیعی مانند پنبه یا پشم با ماده ای بر پایه پلیمر ساخته می شود و سپس آن را شبیه به چرم واقعی می کنند. این نوع چرم مصنوعی نسبت به چرم پایه وینیل قابلیت تنفس بیشتری دارد و بیشتر برای لباس ها و وسایلی که با پوست شما تماس پیدا می کنند استفاده می شود.

 • منابع:
  1. Split leather (suede) is shown on the left and top grain leather on the right
 • تبلیغات: 
  1. بهترین روشهای برگزیده برای شاد زیستن در چند سال اخیر!
  2. پسر ۲۰ ساله ای که با خوردن بیسکویت پیر شد
  3. کلوچه های خانگی که باعث پولدار شدن مادر خانه شدند
  4. بانویی که با پخت کیک زندگی خود را آتش زد!