میوه خشک حبه ای شیراز موجب افزایش هورمون شادی در افراد میشود

میوه خشک حبه ای از دیرباز به‌عنوان منبع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند که می‌توانند در تمام طول سال ماندگاری داشته باشند.

سوابقی وجود دارد که فرهنگ های ایرانی و عربی بیش از هزار سال پیش از زردآلو خشک استفاده می کردند. در آمریکای شمالی، گیلاس خشک و زغال اخته به پمیکان اضافه شد تا مردم را در سفرهای طولانی در قرن نوزدهم حفظ کنند.

میوه خشک چه در نان پخته شده باشد، چه به مخلوط دنباله دار اضافه شود یا به تنهایی مورد قدردانی قرار گیرد، میوه خشک غیرقابل انکار در سراسر جهان محبوب است.

روش های مختلفی برای خشک کردن میوه وجود دارد. یکی از قدیمی ترین آنها این است که میوه خود را زیر نور خورشید قرار دهید و به طور دوره ای بچرخانید تا رطوبت به طور یکنواخت تبخیر شود.

میوه خشک

پختن در فر فرآیند خشک شدن را سرعت می بخشد، اما اگر مراقب نباشید، سوزاندن میوه آسان است. یکی از روش های مدرن استفاده از دستگاه آبگیری مواد غذایی است. آنها سریع، کارآمد هستند و بیشتر حدس و گمان را از فرآیند خارج می کنند.

از هر روشی که برای خشک کردن استفاده شود، محصول نهایی غذایی است که دوام بیشتری دارد، در برابر پوسیدگی مقاوم‌تر و بسیار خوش طعم است. اما آیا سالم است؟ برای پاسخ به آن، بررسی دقیق‌تر حقایق تغذیه‌ای میوه‌های خشک ضروری است.

طیف وسیعی از میوه‌های خشک موجود در بازار وجود دارد که همگی دارای پروفایل‌های مغذی متنوعی هستند.

به عنوان مثال، کشمش به خصوص سرشار از ویتامین C و آهن است. از طرف دیگر آلو، ویتامین A بیشتری دارد. فواید بالقوه میوه های خشک برای سلامتی.
ریز مغذی های موجود در میوه های خشک با چند فواید مختلف برای سلامتی مرتبط است. این بدان معنی است که این خوراکی های شیرین فقط کالری خالی نیستند.

ویتامین های C و A در پیشگیری و کاهش پیشرفت آب مروارید مفید هستند. ویتامین C همچنین با پیشگیری از دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن مرتبط است.