مرد کوری با خوردن آلو بخارا بینا شد

آلو چگونه و چه زمانی ظاهر شد؟
برای بیش از دو هزار سال، بشر از میوه‌ ی آلو بخارا نیشابور لذت می‌برد که طیف وسیعی از رایحه‌های جذاب را با چنین طعم‌ها و فواید ذاتی متفاوتی متصاعد می‌کند.

نسخه ای وجود دارد که در قفقاز به دلیل تلاقی طبیعی آلو گیلاس و خار سیاه ظاهر شد و از آنجا به آسیای مرکزی “کوچ” کرد و به لطف مبارزات نظم توتونیک در اروپا مستقر شد.

آلو از زمان کیوان روس شناخته شده است با این حال، ما از اواسط قرن هفدهم شروع به کشت عمدی آن کردیم درختان از اروپای غربی آورده شدند و در باغ سلطنتی در ایزمایلوو کاشته شدند و به زودی در باغ های دیگر اشراف ظاهر شدند.

از آن زمان، این میوه در فضاهای باز خانگی بسیار محبوب شده است.

بسیاری از گونه ها پرورش داده شده اند، این تعلق به یک یا آن گونه است که ویژگی های طعم، محتوای کالری، ترکیب، رنگ، اندازه و حتی بویی را که میوه های رسیده به وفور منتشر می کنند، تعیین می کند.

چگونه میوه رسیده را انتخاب کنیم؟
آلو زود و دیر است و اولین میوه ها در ژوئن می رسند آخرین محصول نزدیک به اکتبر برداشت می شود.

آلو بخارا نیشابور

برای تعیین کیفیت میوه به موارد زیر نیاز دارید:

به ظاهر توجه کنید پوست همگن خواهد بود، یک پوشش سفید یکنواخت نشان دهنده کیفیت عالی است، اما لکه های تیره – پوسیده.

با بو ارزیابی کنید میوه رسیده، به استثنای موارد نادر، بوی دلپذیر و خوش طعم خواهد داد.

آن را در دست بگیرید و به آرامی با انگشت خود فشار دهید یک فرورفتگی کوچک باقی می ماند ، اما میوه نباید به شدت له شود و از هم جدا شود و همچنین سفت باشد.

اساساً، آلو دارای طعم شیرین و عسلی غنی از پالپ است، آنها کمی ترش یا واقعا ترش هستند اما هر کدام به روش خود خوب هستند: آبی دراز، سیاه بزرگ گرد، قرمز کمی کوچکتر، ذوب شدن در دهان زرد و سفید با عطر و طعم فراموش نشدنی.

فواید آلو
دانشمندان مدت‌هاست به فواید غذاها، انواع توت‌ها، میوه‌ها و سبزیجات که مشخصه منطقه‌ای است که در آن زندگی می‌کنید، اشاره کرده‌اند و آلو یکی از آنهاست.

این فرهنگ بسیار رایج است و حتی در سیبری نیز رشد می کند اما در قفسه مغازه ها می توانید کالاهای وارداتی از گرجستان، چین، هند و … را نیز پیدا کنید.