عطری خوشبو با نخود امروز در بازار ساخته شد

نخود: همه چیز پر پروتئین
بسیاری از غذاهای خوشمزه با نخود امکان پذیر است، آنها حاوی مقدار زیادی فیبر و پروتئین هستند.

احتیاط: آنها در حالت خام سمی هستند

مواد تشکیل دهنده نخود
نخود تقریباً یک پنجم پروتئین است و فیبر بالایی دارد که به هضم غذا کمک می کند و با بیش از سیصد کالری در هر 100 گرم (در صورت خشک شدن)، کالری آنها دقیقاً کم نیست اما آنها حاوی ویتامین های A، B، C و E هستند.

نخود امروز در بازار غنی از دو اسید آمینه ضروری لیزین و ترئونین هستند که بدن برای ساخت پروتئین به آنها نیاز دارد. علاوه بر این، نخود حاوی آهن، عنصر کمیاب روی و منیزیم است.

نخود همچنین حاوی مقادیر کمی از فیبر رژیمی رافینوز است و قند سه گانه می تواند منجر به تشکیل گاز در روده شود، به همین دلیل است که افراد حساس می توانند به حبوبات با نفخ واکنش نشان دهند.

نخود در حالت خام حاوی ماده سمی فازین است که هنگام پختن تجزیه می شود بنابراین نخود پخته بی ضرر است.

منشا و گیاه شناسی
نخود یک گیاه کشت شده بسیار قدیمی است: مردم خاورمیانه از 8000 تا 10000 سال پیش آن را پرورش می دادند و شکل اصلی نخود هنوز در ترکیه وجود دارد.

نخود امروز

از آنجا در سراسر اروپا گسترش یافت و در حدود قرن اول پس از میلاد به آلمان آمد و در قرون وسطی، نخود در آلمان به عنوان یک گیاه غذایی و دارویی شناخته می شد.

مانند لوبیا، نخود، عدس و سویا، نخود (Cicer arietinum) از خانواده حبوبات (Fabaceae) است همچنین با نام‌های قهقهه واقعی، قهقهه ناهید یا نخود مزرعه نیز شناخته می‌شود و هر غلاف به طول حدود سه سانتی‌متر معمولاً حاوی دو دانه است که می‌توانند زرد، قهوه‌ای یا سیاه باشند.

نخود گیاهی علفی است که ارتفاع آن تا یک متر می رسد.

گلها به اندازه حدود یک سانتیمتر به رنگ زرشکی، بنفش، یاسی یا سفید هستند و برگها به شکل پینی هستند و نخود را می توان در این کشور نیز کشت کرد، اما در آب و هوای خشک و گرمتر رشد بهتری دارد.