عسل وحشی طبیعی به رنگ سفید که در کوه های آلپ پیدا شد

همه اشکال عسل وحشی طبیعی به طور طبیعی حاوی مواد مغذی و آنزیم هایی هستند که دارای مزایای سلامتی و کاربردهای پزشکی متنوعی هستند. در واقع عسل در طول تاریخ به عنوان یک درمان عامیانه برای بسیاری از بیماری ها استفاده شده است.

انواع مختلفی از عسل وجود دارد. طعم و رنگ عسل و مقدار دقیق مواد مغذی آن بستگی به محل جمع آوری آن توسط زنبورها دارد. همچنین بستگی به این دارد که از کدام نوع گل آمده است.

عسل سفید چیست؟ عسل‌های سفید معمولاً طعم ملایم‌تری نسبت به عسل‌های تیره‌تر دارند. گلهایی که عسل سفید تولید می کنند عبارتند از:

1- حکیم
2- یونجه
3- آتشین
4- شبدر سفید
عسل سفید دقیقاً سفید به نظر نمی رسد. در عوض یک کهربایی بسیار روشن یا یک رنگ تقریباً شفاف “سفید آب” است. نوع کمیاب عسل سفید به نام عسل کیاوه نیز وجود دارد که از درختان کیاوه در هاوایی می آید.

عسل

عسل به صورت مایع جمع‌آوری می‌شود و به طور طبیعی به سفیدی صاف و کرمی با بافتی تبدیل می‌شود که به راحتی مانند کره پخش می‌شود. عسل کیاوه سفید به عنوان عسل خام به فروش می رسد.

هنگامی که هر گونه عسل متبلور می شود، کدر و روشن تر یا تقریباً سفید رنگ می شود. همچنین بلورهای جامد و قند مانند را تشکیل می دهد.

افزودن حرارت می تواند عسل را دوباره به مایع تبدیل کند. برخی از تولیدکنندگان عمداً عسل را متبلور می‌کنند و سپس کریستال‌ها را با هم مخلوط می‌کنند تا بافت خامه‌ای به عسل کیاوه بدهند.

عسل خام را می توان به دو صورت تعریف کرد. عسل خام واقعی مستقیماً از کندوی زنبور عسل می آید. بدون افزودن حرارت بسته بندی و مصرف می شود. عسل خام تجاری هنوز کمی فرآوری شده است، اما کمتر از عسلی که به عنوان خام برچسب گذاری نشده است.

تولیدکنندگان بیشتر عسلی را که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید، پردازش می کنند. حرارت دادن عسل به بهبود رنگ و بافت کمک می کند و هر گونه تبلور ناخواسته را از بین می برد. اما بسیاری از آنتی اکسیدان ها و باکتری های مفید نیز در این فرآیند حذف یا از بین می روند.

اگر علاقه مند به امتحان عسل سفید خام هستید، آن را از یک تولید کننده معتبر محلی خریداری کنید. در اینجا برخی از مزایای سلامتی عسل سفید خام ارائه شده است.