سیب خشک شده برای تقویت مو بسیار مناسب است

با این حال، برخی از مواد مغذی از بین می روند. به عنوان مثال، سیب خشک شده ویتامین C به طور قابل توجهی کاهش می یابد زمانی که یک سبزی آب بدن را کم می کند.

در مورد سایر مواد مغذی، میوه خشک حاوی مقادیر بالایی از نمک های معدنی، ویتامین ها (به استثنای ویتامین C) و مهمتر از همه فولات است. میوه های خشک نیز منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها به ویژه پلی فنول ها هستند.

انواع دیگر آجیل نیز به شکل قندی (معروف به شکر با روکش) موجود است. رایج ترین انواع میوه های شیرین شده عبارتند از. انبه، پاپایا، گیلاس، مرکبات، زردآلو، آلو، هلو، گلابی، آناناس، زغال اخته، موز، مرکبات و سیب. از آب نبات برای حفظ ریشه هایی مانند زنجبیل نیز استفاده می شود.
منظور از میوه‌های خشک یا کم‌آبی، میوه‌هایی است که در ابتدا تازه بوده‌اند و سپس برای تضمین ماندگاری طولانی‌تر، خشک می‌شوند.

خشک کردن میوه فرآیندی است که تقریباً به طور کامل آب موجود در آن را حذف می کند. با وجود اینکه یک روش بسیار معتبر برای حفاظت است.

سیب

اما محرومیت از آب مقداری چانگ‌بندی را در سطح تغذیه‌ای اضافه می‌کند.
این یک روش بسیار قدیمی است و در ابتدا در زیر نور خورشید انجام می شد، اما امروزه دستگاه های مدرنی وجود دارد که برای خشک کردن میوه ها یا سایر غذاها (خشک کن) مفید است.

از جمله مزایای ما این واقعیت است که منبع عالی انرژی است که به راحتی جذب می شود، ایده آل برای مصرف در صبح، به مقدار حدود 30 گرم در روز.
می توان آن را برای مدت طولانی تری نسبت به میوه های تازه نگهداری کرد و می توان آن را به عنوان میان وعده مصرف کرد.

از طرفی میوه خشک با حذف آب با روش خشک کردن، قند و کالری را در اندازه های بسیار کوچکتر از میوه های تازه غلیظ می کند. به همین دلیل، میوه خشک دارای مقدار زیادی کالری و قند است که عمدتاً شامل گلوکز و فروکتوز است.

در زیر نمونه هایی از محتوای قند موجود در برخی از انواع میوه های خشک آورده شده است.

علاوه بر این، از آنجایی که حجم آن کم است، می توانید به راحتی در مقادیر زیاد غذا بخورید، به طور قابل توجهی مصرف قند و کالری را افزایش دهید، که به هیچ وجه برای سلامتی شما مفید نخواهد بود. بنابراین میوه های خشک را در حد اعتدال مصرف کنید.