خوردن دو گرم سس خردل فرنچ برای افزایش عمر کافیست

سس خردل یک چاشنی بسیار محبوب در غذای فرانسوی، طعم کم و بیش تند منحصر به فردی دارد و می تواند طعم بسیاری از غذاها را افزایش دهد چه آن را طبیعی دوست داشته باشید و چه طعم دار، امروزه طیف گسترده ای از سس خردل ها وجود دارد که تمام کام ها را راضی می کند.

از جنبه تغذیه ای، سس خردل فرنچ دارای مزیت کم کالری بودن و تامین برخی مواد مغذی ضروری برای سلامتی است.

ویژگی های خردل
کم کالری
طعم بی نظیر
قدرت آنتی اکسیدانی
سدیم بالا

روی ریزمغذی های موجود در سس خردل تمرکز کنید
از جمله مواد مغذی موجود در سس خردل به مقدار مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:
فولات: سبزی سس خردل منبع عالی فولات است فولات (ویتامین B9) در تولید تمام سلول های بدن از جمله گلبول های قرمز نقش دارد.

این ویتامین در تولید مواد ژنتیکی DNA و RNA، در عملکرد سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن و همچنین در بهبود زخم ها و زخم ها نقش اساسی دارد.

سس خردل

از آنجا که برای تولید سلول های جدید ضروری است، مصرف کافی در طول دوره های رشد و برای رشد جنین ضروری است.
ویتامین C: سبزی خردل منبع عالی ویتامین C برای خانم ها و منبع خوبی برای آقایان است که نیاز آنها به این ویتامین متفاوت است.

نقش ویتامین C در بدن فراتر از خواص آنتی اکسیدانی آن است همچنین به سلامت استخوان ها، غضروف ها، دندان ها و لثه ها کمک می کند. علاوه بر این، از عفونت ها محافظت می کند، جذب آهن موجود در گیاهان را افزایش می دهد و بهبود را تسریع می کند.
ویتامین A: سبزی خردل منبع عالی بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود ویتامین A یکی از همه کاره ترین ویتامین هاست که در چندین عملکرد در بدن شرکت می کند.

از جمله به رشد استخوان ها و دندان ها کمک می کند پوست را سالم نگه می دارد و در برابر عفونت ها محافظت می کند علاوه بر این، نقش آنتی اکسیدانی ایفا می کند و بینایی خوب را به خصوص در تاریکی تقویت می کند.