توت فرنگی در مازندران که شب و روز رنگ متفاوتی دارد

آغاز ماه ژوئن زمانی است که همه با توت فرنگی که منادی تابستان پیش رو است همراه می شوند و این میوه های فصلی با طعم شیرین، ظاهر اشتها آور و بوی معطر خود همه را خوشحال می کند.

به نظر می رسد که توت فرنگی در مازندران علاوه بر طعم، بی شک میوه های کم کالری و حاوی چربی کمی است و آنها منبع ارزشمندی از فیبر هستند و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

یک وعده 100 گرمی توت فرنگی حاوی 60 میلی گرم ویتامین C است که نیاز روزانه بزرگسالان را پوشش می دهد.

ممکن است تعجب آور باشد که توت فرنگی حاوی ویتامین C بسیار بیشتری نسبت به پرتقال و سایر مرکبات است و ویتامین C یک آنتی اکسیدان بسیار مهم است که از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و همچنین باعث افزایش ایمنی و حمایت از جذب آهن می شود.

علاوه بر این، توت فرنگی حاوی ویتامین های گروه B، ویتامین های A، E، PP است که اکسیژن رسانی خون را تنظیم می کند و همچنین تعدادی ریزمغذی ها: آهن که از کم خونی محافظت می کند، کلسیم تقویت کننده استخوان ها و همچنین فسفر، منیزیم و منگنز است، علاوه بر این، اسید فولیک موجود در توت فرنگی از افسردگی جلوگیری می کند و از کار و رشد مغز حمایت می کند.

توت فرنگی

درست 100 گرم توت فرنگی فقط 28 کیلو کالری دارد – بنابراین می توانید تقریباً بدون مجازات آن را بخورید و آنها کولاگوژیک هستند، بنابراین کار کبد و کیسه صفرا را تحریک می کنند و علاوه بر این، توت فرنگی ادرار آور است (90٪ آب) آنها از عملکرد کلیه حمایت می کنند و به کاهش وزن کمک می کنند.

این یک میان وعده ایده آل برای بیماران دیابتی است، زیرا در مقایسه با سایر میوه ها، شاخص گلیسمی آنها بسیار کمتر است بنابراین، بدن در معرض افزایش ناگهانی سطح انسولین در خون قرار نمی گیرد.

علاوه بر این، آنزیم بروملین موجود در توت فرنگی، پروتئین رژیم غذایی را تجزیه می کند و متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات ها را تسریع می بخشد که بر روند لاغری نیز تأثیر می گذارد.