با مربای هویج بدون شکر پوستی درخشان داشته باشید

هویج یکی از مهم ترین سبزیجات و محبوب ترین ریشه در سراسر جهان است و چه آنها را به صورت خام، پخته یا آب میوه بخورید، فواید زیادی برای سلامتی دارند.

رنگ نارنجی روشن آنها به دلیل کاروتنوئیدها است که آنتی اکسیدان قوی هستند و یکی از این کاروتنوئیدها بتاکاروتن است، شکل پیش ساز ویتامین A فعال که مسئول بسیاری از فواید هویج است.

مربای هویج بدون شکر به عنوان یکی از محصولاتی که از هویج تهیه می شود سرشار از بتاکاروتن است و بتاکاروتن برای سیستم ایمنی بدن ما بسیار مهم است، از پوست و چشم محافظت می کند، با رادیکال های آزاد که باعث بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی می شوند مبارزه می کند.

هویج دارای ترکیبات ارزشمند بسیاری است که به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید کمک می کند، سوء هاضمه و یبوست را برطرف می کند و از بینایی و پوست محافظت می کند.

مربای هویج بدون شکر

هویج منبع غنی آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که به بدن در مبارزه با رادیکال های آزاد و مولکول های ناپایدار کمک می کنند که در صورت تجمع در بدن می توانند باعث آسیب سلولی شوند.

رادیکال های آزاد نتیجه فرآیندهای فیزیولوژیکی و عوامل محیطی هستند و بدن می تواند رادیکال های آزاد را به طور طبیعی خنثی کند، اما آنتی اکسیدان هایی که از طریق رژیم غذایی دریافت می کنیم، در مواقعی که استرس اکسیداتیو شدید است، کمک می کند.

این شناخته شده ترین خاصیت هویج است و آنها سرشار از بتاکاروتن هستند، ترکیبی که بدن آن را به ویتامین A تبدیل می کند که به حفظ سلامت چشم کمک می کند.

بتاکاروتن از چشم ها در برابر نور خورشید محافظت می کند و احتمال ابتلا به آب مروارید و سایر بیماری های چشمی را کاهش می دهد.

هویج زرد حاوی لوتئین است که برای چشم مفید است و مطالعات نشان داده اند که آنها به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا که در طول زمان رخ می دهد و منجر به از دست دادن بینایی می شود، کمک می کند.