با سبزی خوردن یک اسماج خوشبو درست کنید

سبزیجات بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم هستند و تنوع به اندازه کمیت آن مهم است.
هیچ سبزی به تنهایی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای سالم بودن را تامین نمی کند و هر روز مقدار زیادی غذا بخورید.
رژیم غذایی سرشار از سبزیجات می تواند فشار خون را کاهش دهد، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد، از برخی از انواع سرطان ها پیشگیری کند، خطر ابتلا به مشکلات چشمی و گوارشی را کاهش دهد و تأثیر مثبتی بر قند خون داشته باشد که می تواند به حفظ اشتها کمک کند.

خوردن سبزی خوردن پاک شده غیر نشاسته ای مانند ریحان، جعفری و دیگر سبزیجات برگ سبز حتی ممکن است باعث کاهش وزن شود و بارهای گلیسمی پایین آنها از افزایش قند خون جلوگیری می کند که می تواند گرسنگی را افزایش دهد.

حداقل 9 خانواده مختلف از سبزیجات وجود دارد که هر کدام دارای صدها ترکیب گیاهی مختلف هستند که برای سلامتی مفید هستند.

سبزی خوردن

انواع و رنگ های متنوعی از محصولات را بخورید تا ترکیبی از مواد مغذی مورد نیاز بدنتان را فراهم کنید این نه تنها تنوع بیشتری از مواد شیمیایی مفید گیاهی را تضمین می کند، بلکه وعده های غذایی چشم نوازی را نیز ایجاد می کند.

تعداد کمی استدلال می کنند که سبزیجات فواید سلامتی دارند، از جمله کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن اما شاید به دلیل نگرانی هایی که در مقالات و بحث های آنلاین ظاهر می شود، در پر کردن سبد خرید خود با محصولات رنگارنگ تردید کرده باشید.

بیماری قلب و عروقی
شواهد قانع کننده ای وجود دارد که رژیم غذایی غنی از سبزی می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش دهد.

یک متاآنالیز مطالعات کوهورت که بر روی 469551 شرکت‌کننده انجام شد، نشان داد که مصرف بیشتر سبزیجات با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی همراه است و به ازای هر وعده اضافی در روز سبزی، خطر ابتلا به این بیماری را به طور متوسط 4 درصد کاهش می‌دهد.