با انجام این کارها با دارچین پوستی شاداب داشته باشید

دارچین به دلیل طعم و عطر عجیبی که دارد، یک عنصر کلیدی در آشپزخانه هر خانواده است از آغاز استفاده از آن در سال 2800 قبل از میلاد توسط اجداد ما برای اهداف مختلف مانند مسح، مومیایی کردن و بیماری های مختلف، علاقه بسیاری از محققان را برانگیخته است.

اخیراً بسیاری از آزمایش‌ها اثرات مفید دارچین را در پارکینسون، دیابت، خون و مغز مورد بررسی قرار داده‌اند پس از تحقیقات گسترده بر روی دارچین، داده هایی در مورد اثر آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد چربی خون، ضد دیابت، ضد میکروبی و ضد سرطانی آن جمع آوری شد.

این بررسی سیستماتیک بر مزایای سلامتی اضافی این ماده مخفی و دامنه تحقیقات بیشتر در این سناریوهای بالینی تأکید می کند.

دارچین یک ادویه بومی متعلق به خانواده Lauracea است که تقریباً در همه خانواده ها یافت می شود این ماده عمدتاً به عنوان طعم دهنده استفاده می شود و از دیرباز جزء اصلی مواد غذایی ما بوده است.

برای مدت طولانی، اجداد ما از پودر دارچین گلها به عنوان یک درمان برای بیماری های تنفسی و گوارشی استفاده می کردند با این حال، کمتر در مورد اثر مفید آن به عنوان یک عامل آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد چربی خون، ضد دیابت، ضد میکروبی و ضد سرطان شناخته شده است.

دارچین

این بررسی اثرات متنوعی را برجسته می کند که می تواند استفاده از آن را به عنوان یک مکمل در طب مکمل و جایگزین افزایش دهد.

به طور عمده چهار نوع دارچین وجود دارد:

دارچین واقعی یا دارچین سیلان یا دارچین مکزیکی
دارچین اندونزیایی
دارچین ویتنامی
دارچین کاسیا یا دارچین چینی

بر اساس شکل ظاهری می توان دارچین سیلان را از بقیه متمایز کرد رنگ آن نرم‌تر و روشن‌تر است و به صورت لایه‌ای نورد می‌شود، در حالی که بقیه تیره‌تر، سخت‌تر و توخالی‌تر هستند و فقط در یک لایه نورد می‌شوند.

اگرچه دارچین سیلان بسیار گران است، اما به دلیل سطح کومارین بسیار کم و طعم لطیف ملایم آن ترجیح داده می شود با توجه به مرجع ایمن مواد غذایی اروپا، دارچین کاسیا علت قرار گرفتن در معرض کومارین بوده است که بسیار سمی کبد و سرطان زا است.