استفاده از چرم نیروانا در خودروی جدید شرکت تسلا

چرم به دلیل دوام، مقاومت در برابر آب، خواص عایق بودن و نرمی لوکس، یکی از مطلوب ترین محصولات نساجی باقی مانده است.

چرم نیروانا که در سبک ها، درجه ها و رنگ های مختلف موجود است، یکی از متنوع ترین منسوجات طبیعی است.

انواع عوامل برنزه کننده

چرم دباغی گیاهی: قدیمی ترین روش دباغی با استفاده از تانن های استخراج شده از مواد گیاهی است.

دارای رنگ انعطاف پذیر و قهوه ای است و این نوع چرم در آب پایدار نیست و مستعد تغییر رنگ است و اگر خیس بخورد و سپس خشک شود سخت می شود.

چرم دباغی شده با کروم: این چرم در سال 1858 اختراع شد و شامل استفاده از سولفات کروم و سایر نمک های کروم است، همچنین به دلیل رنگ آبی کم رنگ چرم رنگ نشده به «آبی مرطوب» نیز معروف است و این روش معمولاً یک روز طول می کشد تا برای استفاده صنعتی مناسب باشد.

چرم دباغی شده با آلدهید: این شامل استفاده از ترکیبات گلوتارآلدئید یا اگزازولیدین است و به دلیل رنگ کرم کم رنگش به آن “سفید مرطوب” می گویند.

چرم نیروانا

این نوع اصلی چرم بدون کروم است که اغلب برای ساخت کفش نوزادان و اتومبیل استفاده می شود.

چرم‌های دباغی مغزی: این چرم‌ها از طریق یک فرآیند کار فشرده که شامل استفاده از روغن‌های امولسیون شده از مغز حیواناتی مانند گوزن، گاو و گاومیش است، به دست می‌آیند و آنها به نرمی و قابلیت شستشو معروف هستند.

چرم زاج: با استفاده از نمک های آلومینیوم مخلوط با انواع چسب ها و پروتئین ها مانند آرد و زرده تخم مرغ تبدیل می شود.

به این فرآیند «تاوینگ» گفته می‌شود و ماده به‌دست‌آمده در صورت خیساندن در آب به اندازه کافی برای حذف نمک‌های زاج به پوست خام تبدیل می‌شود.

چاپ روی انواع چرم
شما می توانید هر چیزی را که دوست دارید با چرم چاپ کنید، و این بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید و اگر دوست دارید خودتان آن را امتحان کنید، می‌توانید یک چاپ آزمایشی از چرم‌های خیره‌کننده ما را سفارش دهید که به زیبایی با عکس‌ها، آثار هنری یا حتی طرحی از طرح سطحی که ظاهر آن را دوست دارید چاپ کنید.