با شوینده صورت نوروا گونه هایتان را برجسته کنید

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب شوینده صورت، اجزای تشکیل دهنده آن است که اغلب متوجه آن ها نمی شویم یا حتی از آن ها بی خبر هستیم.

بسیاری از آنها می توانند برای سلامتی مضر باشند و همیشه باید برچسب محصول را مطالعه کنیم تا ببینیم چه چیزی می خریم برخی از این مواد موجود در شوینده صورت مایع و جامد عبارتند از: ترکیبات آلی فرار (VOCs) و بوتیل فنیل متیل پروپیون، که در عطرها وجود دارد و می تواند باعث آلرژی شود.

بنزیل بنزوات، که یک ماده با منشاء آلی است و همچنین می تواند باعث حساسیت های پوستی، درماتیت تماسی و احتمالاً برای سیستم ایمنی بدن انسان سمی شود.

DMDM Hydantoin که به عنوان یک آنتی باکتریال در شوینده صورت های ضد باکتری و سایر مواد آرایشی عمل می کند، BHT که به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود و ممکن است با ظاهر سرطان مرتبط باشد (در مورد مشکلات مواد موجود در شوینده صورت ها در مقاله: “شوینده صورت ها چیست؟” بیشتر بدانید.

نوع دیگر شوینده صورت طبیعی، شوینده صورت نوروا است و بر اساس گزارش مطالعات بازار از خدمات پشتیبانی خرد و مشاغل کوچک برزیل (SEBRAE)، لوازم آرایشی مبتنی بر محصولات طبیعی از فرمول‌های شیمیایی سنتی تشکیل شده‌اند و فقط حاوی مواد فعال با منشاء طبیعی هستند.

شوینده صورت

موادی مانند عصاره های طبیعی گرفته شده از گیاهان، رزین های با منشاء گیاهی، رنگ گیاهی، جو دوسر، اسانس های طبیعی، موادی از گیاهان معطر، نگهدارنده های طبیعی (فلفل رزماری، رزماری، میخک، جوز هندی، فلفل دلمه ای، مریم گلی) به طور معمول استفاده می شود و گلیسیرین (که به سلامتی آسیب نمی رساند و در بسیاری از شوینده صورت های دست ساز وجود دارد) بنابراین شوینده صورت طبیعی خطر کمتری برای سلامتی (به دلیل نداشتن اجزای مصنوعی) و محیط زیست (چون منابع کمتری از نظر وجود دارد) دارد.

تاثیرات و جایگزین ها
هر محصول بهداشتی به نوعی تأثیر می گذارد نکته مهم این است که همیشه استفاده را در نظر بگیرید و انتخاب درستی داشته باشید. ترجیحا به محصولات آرایشی طبیعی در برزیل، لوازم آرایشی طبیعی دارای گواهینامه هستند و از استانداردهای کیفیت گواهینامه های IBD و Ecocert پیروی می کنند.